Na początku się przedstawię. Mam na imię Paweł i jestem modelarzem. Chociaż to zdanie brzmi jak bym był na grupie wsparcia dla anonimowych modelarzy ale akurat z tego faktu jestem dumy. Jako modelarz zajmuję się modelarstwem kartonowym. Prowadzę forum modelarstwa kartonowego PaperModels.pl i własnego bloga o nazwie Modelarstwo kartonowe okiem Dextera. Modelarstwem zajmuję się właściwie od zawsze. Pierwszy model zrobiłem jak byłem małym glutem. Zrobiłem ze spinaczy do bielizny pierwszy samolot. Chociaż ja tego nie pamiętam ale przy każdej okazji jest mi to przypominane. Dzisiaj kleje modele dla własnej przyjemności.

Po co to zrobiłem ?

Jeżdżąc po różnych konkursach i wystawach zauważyłem że sporej części modeli nie widziałem. Po prostu modelarze nie chcą się pochwalić swoimi modelami lub wstawiają zdjęcia na różnych serwisach. Przyszła mi więc myśl, żeby zbudować miejsce gdzie wszyscy modelarze będą mogli się pokazać. Ta myśl chodziła mi po głowie od kilku lat i zastanawiałem się jak ją wdrożyć w życie. Początkowo myślałem żeby zrobić coś takiego dla samych modelarzy kartonowych ale nie koniecznie chciałem się zamykać w tylko jednej specjalności, zrobiłbym taką grupkę wspólnej adoracji a nie o to mi chodzi. Jeśli nie kartonowcy to może wszyscy modelarze? O to jest to. Miejsce dla wszystkich modelarzy! Nie chciałem jednak kopiować rozwiązań takich jak Facebook chciałem zrobić coś innego. Próbowałem zrobić to na różnym oprogramowaniu wprowadzając najróżniejsze modyfikacje. Nie były one jednak dla mnie satysfakcjonujące. Po ostatniej stracie danych z serwera postanowiłem więc że nie będę zwlekał z tym żeby przekazać to do waszego użytku. Na początku może tych funkcjonalności nie być za wiele ale z czasem będzie przybywać.

Na czym ma więc polegać serwis ?

Pierwszą rzeczą jaka przychodzi wam do głowy to forum. Otóż nie koniecznie forum jako takie będzie ale na trochę innej zasadzie. Podstawą do działania serwisu jest użytkownik i grupa jaką zbuduje. To czym stanie się strona będzie tylko zależała od tego co sam wstawi, a można naprawdę sporo. Jako jeden z niewielu serwisów zdjęcia będzie można wgrywać bezpośrednio na serwer bez użycia jakichkolwiek innych stron hostujących zdjęcia. Dostępne będą także takie funkcjonalności jak tworzenie grup i dodawanie innych użytkowników do znajomych. W jednym miejscu informacje o nowościach od wydawców i producentów modeli, a także informacje o konkursach i wystawach modelarskich.

 

Do kogo jest skierowany ten serwis ?

Strona i wszystkie jej funkcjonalności skierowane są do wszystkich modelarzy. Nie ważne więc czy kleisz modele kartonowe czy malujesz figurki to jest dla Ciebie. Jedynym warunkiem jest to że zarejestrujesz się i będziesz publikować swoje dzieła.

No ale jest Facebook …

No jest ale to nie znaczy że ma być tylko on. O ile na naszych ścianach informacyjnych było mało wiadomości to jeszcze człowiek mógł ogarnąć jednak dzisiaj ilość wiadomości jaka nas torpeduje jest makabryczna. Facebook nie jest firmą charytatywną więc z czegoś się utrzymuje, czyli z reklam. Sporo wiadomości nawet ze stron Facebooka jest opłacana, żeby się wyświetliło właśnie w tym a nie w innym miejscu, więc sporo dobrych informacji przepada, a szkoda. Dodatkowo bardzo trudno znaleźć jakiś archiwalny post albo komentarz. Tworząc serwis społecznościowy tylko dla modelarzy mamy szansę się bardziej integrować.

Ile to kosztuje ?

Korzystanie z serwisu jest darmowe ale to nie oznacza że to nic nie kosztuje. Serwis na chwilę obecną jest utrzymywany z reklam i datków osób prywatnych.

 

Nie zwlekaj zakładaj konto i wrzucaj zdjęcia. Jeśli masz pytania skorzystaj z formularza kontaktowego.

Napisz do nas

Nie ma mnie w tej chwili na stronie ale jak masz pytania to napisz odpowiem tak szybko jak się da.

Wysyłanie

©2020 ModelWorld - najlepsza strona modelarska ponieważ łączy nas pasja do modeli.

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

Create Account