Miło mi jest że pojawiają się informacje o nowych modelach kartonowych. Dzisiaj chciałem wam przedstawić kilka nowych modeli kartonowych z Wydawnictwa WAK. Cieszę się tutaj z dwóch kwestii. Pierwsza to taka, że wydawnictwo sporo swoich mocy przerobowych kieruje w kierunku młodych modelarzy, którzy chcą kleić ciekawe tematy ale możliwe łatwe jak na pierwsze modele i tak mogę zaprezentować 5 prostych modeli.

Tiger “Afrika Korps” – skala 1:50 – autor Mariusz Grzywacz – jest to prosty model blokowy dla początkujących, kolejny z serii pojazdów w tej skali.
Fw-190F-8 – skala 1:33 – autor Jerzy Janukowicz – model węgierskiego myśliwca bombardującego z II WŚ, model przeznaczony także dla początkujących modelarzy.
7TP i TKS – skala 1:32 – autor Mariusz Grzywacz – modele polskich czołgów z IIWŚ, modele blokowe dla początkujących, kolejne z serii w tej skali.
T-70M – skala 1:32 – autor Michał Rafalski – model polskiego czołgu z II WŚ, model blokowy dla początkujących, pierwszy z serii pojazdów w tej skali.
Mikroarmia 2 “Pustynna Burza 1991” – skala 1:50 – autor Mariusz Grzywacz – proste modele blokowe pojazdów dla początkujących, w zeszycie M1 Abrams, M2 Bradley i dwa pojazdy HMMWV.

Jak widać można zbudować całkiem fajną armię nie tylko do postawienia na półce ale i do wykorzystania w grach strategicznych.

Druga rzecz która mnie cieszy to modele dla tych bardziej zaawansowanych, których lista przedstawiona jest poniżej.

Siemens Halske Bo – skala 1:25 – autor Piotr Dakowski – model niemieckiej elektrycznej lokomotywy wąskotorowej z lat 1930-tych.
K-114 Tuła (Delta IV) – skala 1:200 – autor Łukasz Fuczek – model współczesnego atomowego rakietowego okrętu podwodnego z Rosji
Cerkiew pw. Św. Dymitra w Piątkowej – skala 1:100 – autor Tomasz Król – model zabytku z powiatu przemyskiego
Vickers Mk.E Typ A – skala 1:25 – autor Michał Szklarczyk – model polskiego czołgu dwuwieżowego z IIWŚ.
USS Alabama (Ohio) – skala 1:200 – autor Łukasz Fuczek – model współczesnego atomowego rakietowego okrętu podwodnego z USA WAK 11/17 – HMS Badger – skala 1:100 – autor Tomasz Weremko – model pierwszego okrętu adm. Nelsona, brygu z 1777 roku.

We wszystkie wyżej opisane modele możecie się zaopatrzyć w sklepie firmowym http://www.wak.pl/

Zdjęcia na portalu dzięki uprzejmości Wydawnictwa WAK

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Napisz do nas

Nie ma mnie w tej chwili na stronie ale jak masz pytania to napisz odpowiem tak szybko jak się da.

Wysyłanie

©2020 ModelWorld - najlepsza strona modelarska ponieważ łączy nas pasja do modeli.

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

Create Account

%d bloggers like this: